Strona projektu «Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy» Organizacja PracodawcĂłw Ziemi Lubuskiej
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
Dzisiaj jest Niedziela, 12 lipca 2020 r. Jesteś w: strona główna / aktualności

Subskrybuj wiadomości Flexicurity

Aktualności

2011-02-01
Flexicurity w 2011 r.: spotkania i publikacje

powiększ

Z projektem „Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy” wkroczyliśmy w rok 2011. Za nami dwa seminaria lokalne w Nowej Soli oraz Żarach, a także duża konferencja w Zielonej Górze.

Frekwencja na spotkaniach i zaangażowanie w dyskusję na temat elastyczności oraz bezpieczeństwa na lubuskim rynku pracy pokazują, że temat jest nośny i wymaga szerszej prezentacji. W kontekście przewidzianego na połowę br. otwarcia rynku pracy u sąsiadów zza Odry i Nysy, tematyka flexicurity nabiera jeszcze większego znaczenia. Bez reform instytucjonalnych, prawnych a także zmiany mentalności pracowników i pracodawców możemy zostać daleko w tyle, a z fachowości naszej kadry będą korzystać zachodnioeuropejskie firmy.

W tym roku OPZL zorganizuje jeszcze pięć spotkań lokalnych i jedną dużą konferencję. Chcemy wsłuchać się w głos wszystkich zainteresowanych sprawnym i konkurencyjnym rynkiem pracy. Nasze wnioski i rekomendacje przedstawimy w publikacji końcowej, która ukaże się na koniec projektu, przewidzianym we wrześniu. Do tego czasu flexicurity będziemy prezentować w kontynuacji cyklu artykułów w Gazecie Lubuskiej, z których pierwszy już w lutym.

Najbliższe spotkanie:
24 luty 2011
Słubice, Hotel Korona, godz. 12:00

Więcej informacji: tutaj

fot.: www.sxc.hu

powrót»

Wsparcie

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Mapa serwisu