Strona projektu «Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy» Organizacja PracodawcĂłw Ziemi Lubuskiej
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
Dzisiaj jest Środa, 28 października 2020 r. Jesteś w: strona główna / aktualności

Subskrybuj wiadomości Flexicurity

Aktualności

2011-05-30
Lewiatan popiera kompromis w sprawie umów czasowych

powiększ

Lewiatan popiera kompromis w sprawie umów czasowych

W czasie obrad Komisji Trójstronnej pojawił się pomysł ograniczenia czasu zawierania terminowych umów o pracę do dwóch lat oraz wprowadzenia do kodeksu umowy projektowej. „Pracodawcy zaproponowali, aby umowa terminowa trwała maksymalnie cztery lata, ale warto też rozważyć rozwiązanie, które zakłada, że byłaby przekształcana w stałą już po dwóch latach" - mówi dr Jacek Męcina, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

„W tym przypadku jednak pracodawca mógłby ją, w ciągu kolejnych dwóch lat, wypowiedzieć z miesięcznym wypowiedzeniem i nie uzasadniając swojej decyzji. Dopiero po tym okresie umowa na czas nieokreślony mogłaby być rozwiązana z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, z uzasadnieniem i opinią związków zawodowych. Jednocześnie proponujemy, aby pracodawca miał możliwość zawarcia tzw. umowy projektowej. Czas jej trwania byłby uzależniony od długości kontraktu na realizację projektu, który firma podpisze z pracownikiem. Proponujemy również, aby na stałe, a nie tylko do końca 2011 roku, okres rozliczeniowy czasu pracy mógł być wydłużony do maksymalnie 12 miesięcy oraz przyjęcie innych przepisów regulujących czas pracy z ustawy antykryzysowej. Nasze propozycje mogą się przyczynić do większej stabilizacji i bezpieczeństwa zatrudnienia" - dodaje Jacek Męcina.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Źródło: www.pkpplewiatan.pl

powrót»

Wsparcie

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Mapa serwisu