Strona projektu «Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy» Organizacja PracodawcĂłw Ziemi Lubuskiej
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej
Dzisiaj jest Środa, 28 października 2020 r. Jesteś w: strona główna / magazyn "biznes lubuski"

Subskrybuj wiadomości Flexicurity

Magazyn "Biznes Lubuski"

Jednym z działań w projekcie "Flexicurity - w poszukiwaniu równowagi na lubuskim rynku pracy" jest wydanie dwóch wkładek do magazynu Biznes Lubuski oraz dużej publikacji zbierającej wszystkie artykuły na temat idei flexicurity powstałe w trakcie projektu.

Poniżej prezentujemy do pobrania poszczególne publikacje w formacie PDF:

Dodatek Flexicurity do BL nr 1(9)/2011

W wkładce dotyczącej flexicurity m.in.:

 • Pracowniku tymczasowy – kim jesteś?
  Rozpoczyna się siódmy rok obowiązywania ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Badania szacują, że w 2008 r. na takich kontraktach pracowało 475 tys. osób. O tym jak wygląda ten rynek w Polsce pisze Marcin Kołodziejczyk.
 • Fleximacierzyństwo - Czy polskie prawo sprzyja matkom chcącym wychowywać dzieci i jednocześnie pracować? Jak tą kwestię rozwiązują nasi pracodawcy? Co możemy zmienić, by zarówno firmy jak i ich pracownicy byli zadowoleni? Problem naświetla Agnieszka Poźniak.
 • Uczmy rynku pracy od najmłodszych lat - Zgodnie z popularną dziś koncepcją społecznej odpowiedzialnością biznesu (z ang. CSR) kapitał ludzki to najważniejszy z filarów każdej firmy i stanowiący o konkurencyjności przedsiębiorstwa. Przepływ tego kapitału to nie tylko rekrutacja i selekcja, ale także bolesne redukcje. O outplacemencie więcej w artykule Eweliny Wośko.
 • Kto się nie zmienia, ten ginie - PKPP Lewiatan pracuje nad rekomendacjami dla ustawodawców w zakresie elastycznego prawa pracy. Co zrobić by było ono jeszcze bardziej przyjazne dla pracodawcy, a bezpieczne dla pracownika? Odpowiedzi szuka Łukasz Rut.
 • Rynek rośnie w siłę - Po dramatycznych spadkach spowodowanych kryzysem, od 2009 r. liczba ofert pracy stale wzrasta. Nie jest jeszcze różowo, ale mamy się coraz lepiej. Dane z badania Grupy pracuj.pl prezentuje Elżbieta Flasińska.

Dodatek Flexicurity do BL nr 3(8)/2010

A w nim m.in.:

 • Rynek pracy potrzebuje zmian - Szybko zmieniające się realia ekonomiczne, postępujące zmiany społeczno-gospodarcze takie jak starzejące się społeczeństwo, niski wskaźnik dzietności, globalizacja oraz emigracja, a także ostatni z czynników – niedawne załamanie gospodarcze na świecie i jego echa – są dziś poważnym wyzwaniem również dla polskiego rynku pracy. O potrzebach zmian na polskim rynku pracy piszą Agnieszka Poźniak i Paweł Bojanowski
 • Czy lubuskie może być flexi? - W Holandii pracownicy chętniej wybierają zatrudnienie na czas określony, niż stałą umowę o pracę. W Danii z kolei zgodzili się bez oporów na niską ochronę przed zwolnieniami. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest flexicurity. To trudne pojęcie właśnie wkracza do województwa lubuskiego. Pytanie o elastyczność lubuskiego rynku pracy zadaje Łukasz Rut.
 • Elastyczne formy zatrudnienia. Kontekst biznesowy i społeczny - W zmieniającym się świecie pracy coraz częściej zdolność do adaptacji i zmiany może stanowić nie tylko o przewadze konkurencyjnej danego przedsiębiorstwa, ale także o jego przetrwaniu. Do działania zachęca Marcin Kołodziejczyk.
 • Łączyli ogień z wodą - Z jednej strony bezpieczeństwo pracy dla pracownika a z drugiej elastyczność zatrudnienia dla pracodawcy. To cechy modelu flexicurity, który na spotkaniu dla nowosolskich pracodawców prezentowali eksperci zaproszeni do Bobrownik przez OPZL. Spotkanie relacjonuje Paweł Bojanowski. Ponadto: edukacja całożyciowa, zatrudnienie osób niepełnosprawnych a także wyniki badań satysfakcji Polaków z pracy. Zachęcamy do lektury!
Ponadto: edukacja całożyciowa, zatrudnienie osób niepełnosprawnych a także wyniki badań satysfakcji Polaków z pracy. Zachęcamy do lektury!

Wsparcie

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

powered by cmsPRO SSL24

ctinet.pl - hosting, certyfikaty SSL, domeny, webdesign

© 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Mapa serwisu